Regulamin sesji zdjęciowych i współpracy z „Fotografia Natalia Nowak”:

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie mojego doświadczenia, wydarzeń i najczęściej zadawanych pytań. Powstał w celu ułatwienia kontaktu i miłej współpracy z Tobą – nazwanym/ą w regulaminie KLIENTEM, a mną czyli FOTOGRAFEM.

 1. Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z  usług  fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.
 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 3. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu. Na sesję najlepiej umawiać się z miesięcznym wyprzedzeniem. W tym czasie należy wpłacić przelewem na podany numer konta zadatek za sesję. Kwota zostanie podana w wiadomości email. Opłata za sesję jest podawana wg stawek aktualnego cennika oraz jest bezzwrotna.
 4. W razie braku wpłaty w wyznaczonym czasie, termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.
 5. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle to ja dojeżdżam do domu Klienta.
 6. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 7. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić do dwóch dni roboczych po sesji zdjęciowej, przelewem na konto
  Natalia Nowak Joga & Fotografia   80 1140 2004 0000 3702 7832 4948
 8. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł za przesyłkę kurierską. Odbitki można także odebrać osobiście w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 229A.
 9. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesiący. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Bonu nie można wymienić na gotówkę, jak również nie można go zwrócić.
 10. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania. Galerię obrobionych lub nieobrobionych zdjęć przesyłam poprzez serwis zalamo.com . Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika podanego na stronie: https://fotografianatalianowak.pl/cennik/. Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte w końcowym produkcie.
 11. Jeśli Klient samodzielnie dokonuje wyboru fotografii w przesłanej przez Fotografa galerii, ma na to maksymalnie 90 dni. Jeśli Klient ostatecznie nie dokona wyboru do 60 dni od momentu otrzymania galerii, sesja zostaje usuwana z dysków bez zwrotów poniesionych kosztów przez Klienta. Usunięcie sesji jest nieodwracalne.
 12. Fotograf ma 30 dni na oddanie obrobionych cyfrowo fotografii. Ten termin może się wydłużyć z powodu dużej ilości zleceń czy wydarzeń losowych. Klient zostanie powiadomiony o tym fakcie najszybciej jak się da.
 13. Odbitki, albumy i inne fotoprodukty są do odbioru lub wysłane do 30 dni od oddania obrobionych zdjęć. Możliwy jest odbiór osobisty w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 229A. Lub kurierem albo paczkomatem w cenie 15zł.
 14. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 15. Obrobione zdjęcia przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 16. Opłaty za bilety wstępu czy koszty sesji w płatnych miejscach ponosi Klient.
 17. Podczas rezerwacji teminu sesji konsultuję z Klientem stylistykę sesji, porozmawiamy o tym jak wyobrażasz sobie swoje zdjęcia oraz pomogę Ci dobrać ubrania. Bardzo ważne jest przygotowanie Klienta do sesji. Na efekt końcowy zdjęć mają też wpływ humory modeli, otoczenie oraz warunki pogodowe podczas sesji. Jeśli sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.
 18. Przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Najlepiej w kolorach pasujących do wnętrza. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje. Najlepiej zabrać ze sobą 2-3 stylizacje. Wypożyczam także nieodpłatnie sukienki do sesji ciążowych, proszę wtedy o wcześniejsze powiadomienie o tym fakcie żebym mogła je wcześniej przygotować.
 19. Fotograf gwarantuje wykonanie zdjęć w jakości porównywalnej lub lepszej do fotografii w portfolio i galeriach zdjęć fotografa. Fotograf zastrzega sobie wyłączne prawo do dokonywania jakichkolwiek przeróbek i modyfikacji zmieniających oryginalną postać zdjęć. Zabrania się jakiejkolwiek ingerencji w strukturę i treść fotografii łącznie z przetwarzaniem elektronicznym, kadrowaniem, zmianą kolorystyki, stosowaniem filtrów etc. Klienci akceptują , że Fotograf poprawia zdjęcia według własnej inwencji twórczej i nie przerobi zdjęcia w sposób, jaki nie jest jego stylem, nie wykona zdjęć na podobieństwo zdjęć innego fotografa, nie odda też zdjęć „prawie nieretuszowanych”. Fotograf każdą sesję trochę stylizuje, ubarwia, zmienia kolorystykę i charakter utworu graficznego, przez co efekt finalny jest różny od surowego zdjęcia wyjściowego. Obróbka może wpłynąć np. na odcień cery. Nie jestem grafikiem i nie wykonuję fotomontaży ani grafiki, nie podmieniam tła w programie graficznym, nie dorabiam elementów na zdjęciu, nie modyfikuję sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam napisów na ubraniach, nie prasuję ubrań, nie przeklejam min. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe.
 20. Klient zobowiązany jest do zapoznania się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem, w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem.
 21. Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.
 22. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 23. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 24. Klient ma prawo w każdej chwili żądać usunięcia danych osobowych, w tym swojego wizerunku z poszczególnego pola lub całkowicie z wszystkich, na które wyraził zgodę.

Regulamin obowiązuje od 01.10.2019r.

Scroll to Top